Usługi

iconAgree PROFILAKTYKA

iconAgree CHIRURGIA

iconAgree DERMATOLOGIA

Z zakresu dermatologii weterynaryjnej w naszej lecznicy oferujemy Państwu:

 • cytologię ze zmian skórnych
 • biopsję cienkoigłową
 • badanie zeskrobin skórnych
 • diagnostykę zapaleń uszu
 • diety hipoalergiczne

iconAgree BADANIE KARDIOLOGICZNE

Choroby serca i krążenia stanowią jeden z najczęstszych powodów konsultacji  weterynaryjnych. Problemy kardiologiczne spotykane są zarówno u zwierząt młodych(wady wrodzone w budowie naczyń lub samego serca) oraz osobników dorosłych i starych(zmiany degeneracyjne mięśnia sercowego, zastawek serca).Do diagnostyki tych schorzeń i podjęcia odpowiedniego leczenia oprócz wykwalifikowanej kadry niezbędny jest nowoczesny sprzęt diagnostyczny.

Badanie kardiologiczne opieramy na dokładnym wywiadzie, badaniu klinicznym, badaniach laboratoryjnych krwi oraz badaniach dodatkowych:

EKG-badanie elektrokardiograficzne służy do rozpoznawania zaburzeń rytmu serca(arytmie) oraz zaburzeń w przewodzeniu lub powstawaniu impulsów w mięśniu  sercowym(bloki serca, ekstrasystolie ); pozwala na zdiagnozowanie niektórych zaburzeń elektrolitowych.

Posiadamy nowej klasy elektrokardiograf BTL ze specjalnym programem komputerowym umożliwiającym długi monitoring elektrokardiogramu wyświetlany na monitorze komputera oraz dzięki komputerowej bazie danych szybkie odnalezienie ostatniego zapisanego badania pacjenta i możliwość porównania kolejnych badań.

Badanie echokardiograficzne- tzw. ECHO serca- pozwala na nieinwazyjne i zupełnie bezbolesne obejrzenie w ruchu struktur serca i głównych naczyń, sprawdzenie ich wielkości, dokonanie pomiarów umożliwiających ocenę funkcjonowania mięśnia sercowego.

Dodatkową funkcją którą posiada nasz aparat ultrasonograficzny jest Doppler przepływowy i kolorowy. Pozwala on  na ocenę szybkości przepływu krwi oraz na ocenę prawidłowości  w jego przepływie przez naczynia wychodzące z serca i przez zastawki pomiędzy poszczególnymi strukturami serca.

Badanie RTG klatki piersiowej-pozwala na ocenę wielkości  i sylwetki serca, ocenę  głównych naczyń klatki piersiowej oraz ocenę płuc i jamy opłucnej.

UWAGI DLA WŁAŚCICIELI:

 • przeciętne badanie kardiologiczne zajmuje ok.1-1,5 godz.
 • w większości przypadków w celu wykonania badania  ECHO konieczne jest wygolenie boków klatki piersiowej zwierzęcia(pod pachami)
 • obecność 2 właścicieli często ułatwia przebieg badania
 • zalecane jest aby przed planowaną wizytą zwierzę było ok. 10 h bez posiłku w razie konieczności  wykonania badań krwi

iconAgree BADANIE OKULISTYCZNE

Zwierze, które porusza się na czterech łapach jest o wiele bardziej narażone na urazy gałki ocznej niż człowiek. Zwykła zabawa i buszowanie w trawach może zakończyć się urazem.

Ze względu na to, że oko jest strukturą bardzo delikatną i łatwo dochodzi w nim do nieodwracalnych zmian, nie należy odkładać wizyty u weterynarza „na później”.

Jakie są objawy chorób oczu?

W zależności jakiej struktury gałki ocznej dotyczą mogą to być: silny kurcz powiek, łzawienie, zaczerwienie, wypływy, obrzęk rogówki (potocznie „niebieskie oko”), problemy z orientacja (szczególnie nasilające się w nocy).

Nasza Lecznica oferuje państwu:

 • kontrolę produkcji łez (test Schirmmera)
 • badanie ubytków rogówki za pomocą testu z fluoresceiną
 • badanie poszczególnych struktur gałki ocznej za pomocą lampy szczelinowej (Keeler PSL classic), oftalmoskop bezpośredni (Riester)
 • kontrola ciśnienia wewnątrzgałkowego (Icare tonometr)
 • korekcję i zabiegi chirurgiczne powiek

Ważne!

Jeśli doszło do urazu gałki ocznej lub widzicie Państwo, ze coś jest „nie tak” , NIE NALEŻY ZAKRAPIAĆ OCZU KROPLAMI KTÓRE AKTUALNIE POSIADACIE W DOMU, GDYŻ MOŻE TO POGORSZYĆ STAN PACJENTA!!!

iconAgree BADANIE USG Z KOLOROWYM DOPPLEREM

Każdy właściciel zwierzęcia, którego lekarz zlecił wykonanie badania ultrasonograficznego powinien w odpowiedni sposób przygotować swojego pupila do badania. Należy pamiętać aby przed badaniem Nasz pies czy kot był na czczo(przynajmniej 8-12 godzin)jest to szczególnie ważne, ponieważ gaz który wytwarza się w przewodzie pokarmowym podczas trawienia znacznie utrudnia obrazowanie wielu narządów. Ponadto zwierzę powinno mieć wypełniony pęcherz moczowy ,co umożliwi ocenę nie tylko tego narządu, ale jest też konieczne do oceny takich narządów jak macica i prostata. W gabinecie lekarz musi wygolić do badania jamę brzuszną, ponieważ włosy stanowią barierę dla fali ultradźwiękowej. Następnie nakłada specjalny żel który usuwa powietrze między głowicą a powierzchnią skóry. Jeżeli zwierzę się denerwuje i jest niespokojne, podaje się środki premedykujące (uspakajające) które umożliwiają  zbadanie naszego pupila i postawienie trafnej diagnozy.

Badania za pomocą ultrasonografu znalazły bardzo szerokie zastosowanie w potwierdzeniu rozpoznania ale należy również pamiętać ,że są dobrym sposobem na profilaktykę szczególnie u starszych podopiecznych. Badanie USG pozwala na wykrycie zmian patologicznych nie manifestują się  jeszcze żadnymi dolegliwościami  u naszych pupili. Zaletą tego badania jest to że jest ono bezbolesne i bezpieczne dla zdrowia.

iconAgree ZDJĘCIE RTG Z OPISEM

iconAgree DIAGNOSTYKA LABORATORYJNA

Oferujemy Państwu:

 1. Badania krwi:
  • morfologia (Weterynaryjny analizator hematologiczny ABC VET)
  • ocena rozmazu
  • badania biochemiczne (Analizator biochemiczny SPOTCHEM EZ SP-4430)
  • Jeśli zachodzi taka potrzeba wysyłamy surowicę, krew na inne badania (hormony, przeciwciała itp.) do specjalistycznych laboratoriów weterynaryjnych (IDEXX, LAB-WET).
 2. Badanie moczu

Jak przygotować zwierzaka na badanie krwi?

Wiarygodne wyniki badań uzyskuje się wówczas gdy pies/kot jest na czczo. Dlatego jeśli chcecie państwo zbadać krew swojego pupila  to najlepiej przyjechać rano i nie dawać  zwierzęciu żadnego pokarmu przed badaniem (czyli OSTATNI posiłek dostaje wieczorem dnia poprzedzającego badanie).

iconAgree ZAKŁADANIE PASZPORTÓW I CZIPOWANIE